Tasarımı Kaydet  Kapat

Hem Görme Hem de İşitme Engelli Arzu YILMAZ

Hem Görme Hem de İşitme Engelli Arzu YILMAZ

Hem görme hem de işitme engelli öğrencimiz Arzu YILMAZ'la avucunun içine yazarak anlaşıyoruz. Aynı zamanda İngilizce de bilen Arzu Anadolu Sessiz Umutlar İşitme Engelliler Derneği Başkanı Sinan YILDIRIM  Bey ile işaret dili ile anlaşırken bizleri hayrete düşürdü.


İşitme, konuşma, görme engelli Arzu'nun piyano yeteneği 

Arzu Yılmaz, doğuştan işitme ve konuşma engelli. 21 yaşına geldiğinde ise görme yeteneğini de kaybetti ama azmini ve yaşama sevincini hiçbir zaman yitirmedi.

40 yaşındaki Arzu Yılmaz, doğuştan işitme ve konuşma engelli. 21 yaşına geldiğinde ise görme yeteneğini kaybetti. Tüm bunlara rağmen ilk kez çaldığı piyanoda yeteneğiyle hayran bırakıyor.

Derslere yeni başlayan Yılmaz, kısa sürede büyük yol katetti. 

Arzu Yılmaz'ın müzik öğretmeni Arda Gündoğan, normalde öğrencileriyle bir ay içerisinde belli bir düzeye geldiklerini söyledi.

"Bir ders içerisinde bunu yapmak büyük marifet. Hem de görmeden ve duymadan yapmak ayrı bir olay. Çünkü bizim müzik işi zaten işitmeye dayalı. Biz bile ilk duyduğumuzda donup kaldık. Üstün yetenek bu."Annesi Gülistan Yılmaz ise onun en büyük destekçisi. Arzu Yılmaz annesinin yardımıyla anlatıyor kendini. Çok mutlu olduğunu ve ileride konser vermek istediğini söylüyor.
Kaynak: TRT Haber

Erol SAYYIDAN GÖREN KALPLER EĞİTİM DERNEĞİ BAŞKANI